GUARDIAN TEAM FCI - AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER
ENGLISH VERSION - WELCOME


STRONA AMSTAFFÓW ZAPRASZA

CHARAKTER

..... Spaniele kontynentalne miniaturowe Papillon są psami łatwymi w prowadzeniu i szkoleniu, nie przejawiają skłonności do agresji, są mało konfliktowe, mogą mieszkać pod jednym dachem z innymi zwierzętami.
..... To dobry przyjaciel dla każdego. Sprawdzi się zarówno w domu samotnej osoby, jak i w rodzinie z dziećmi i innymi zwierzętami.
Bardzo przywiązuje się do domowników. Wielkość rodziny i metraż mieszkania nie mają dla niego większego znaczenia, choć w liczniejszej będzie mógł się bardziej wykazać swoimi zdolnościami.
Właściciel nie musi mieć doświadczenia w wychowywaniu psów, ale powinien poświęcić mu trochę czasu i uwagi, ponieważ uwielbiają pieszczoty i bliskość człowieka.
..... Papillony są aktywne i bardzo radosne. Raczej mało szczekliwe, ale mają dobrze rozwinięty instynkt terytorialny i potrafią nieomylnie zwęszyć obcego, sygnalizując pojawienie się intruza szczekaniem. Szybko przyzwyczajają się jednak do obecności obcych i milkną, gdy wpuścimy gościa do domu.
..... Większość papillonów zachowuje swój żywiołowy temperament przez całe życie. Nawet w późnym wieku są radosne i rozbrykane.
Podróżują bezproblemowo i uwielbiają zwracać na siebie uwagę gdziekolwiek się pojawią.
..... Są bardzo skoczne i niesamowicie zwinne, dlatego też sprawdzają się w psich sportach, np. obedience czy mini agility.
Na co dzień do zaspokojenia potrzeb ruchowych wystarczą im zwyczajne spacery, które zimą nie są dla nich uciążliwe.
..... Słyną ze swojej mądrości. Rasa Papillon ma wysoką inteligencję i zajmuje 7 pozycję pod względem sprytu.
Oprócz wspaniałych zdolności umysłowych natura również nagrodziła je wspaniałą pamięcią.
..... Jest krzepki i odporny na choroby, dlatego nie ma potrzeby dbać o jego zdrowie ponad standardową normę.

CONTACT: ast@guardianteam.eu
Copyright GUARDIAN TEAM FCI. Rozpowszechnianie materiałów bez zgody GUARDIAN TEAM FCI - zabronione